محل تبلیغات شما

به نام خدایی که در این نزدیکی است

تقدیمی به پدران» ایران زمین

خار مردی، جان ببای قروون»

وقتی روزی به مناسبتی نام گذاری می شود فرصت خوبی است که در باره آن صحبت کنیمو سپاسگزارافراد مرتبط با آن مناسبت باشیم.از جمله این مناسبت ها روز ولادت حضرتعلی( ع) که در تقویم رسمی روز پدر هم نامگذاری شده است و سی و پنج سال هست که بهنام روز مددکار اجتماعی هم درایران جشن گرفته می شود.دراین  دل نوشته روز پدر» را بهانه کردم.برای مناسبتهای دیگر یادداشت های مستقل خواهم نوشت. تبریک همه این مناسبت ها از جمله روز پدربه همه پدرانی که در قید حیات هستند و یادآوری پدرانی که دار فانی را وداع گفتند،داشته باشم. داشتن پدر و مادر یکی از نعمت های بزرگی است که باید قدر آنها رادانست و با حفظ احترام شان، محبت های بی کران آنها نسبت به خودمان را جبران کنیم.گرچه از نظر من جبران این محبت ها امکان پذیرنخواهد بود.دوستانی که پدر ندارند این روز ها انگار چیزی را گم کرده اند ولیدوستان مهربان به یادشان باشید، به نام شان کار خیر کنید ولی گوشه عزلت نگیرید وزندگی کنید.گر چه ممکن است مدت ها این کلمه را تکرار نکرده باشید:سلام بابا، خداقوت و ./هر چند از داست والدین از جمله پدرو تحمل آن بسیار دشوار است.ولیعزیزانی که پدر دارید، قدراین گنجینه بی بدیل را بدانید  وتکریم اش کنید که خداوند در آیات 23 و 24 سورهبنی اسراییل بر تکریم آنها  و آزرده نکردنشان توسط فرزندان تاکید کرده است. شاید صمیمیت رابطه خیلی از ما  با پدرمثل مادر نبوده و یا نباشد ولی باور کنیم که پدران هم به اندازه مادران، مهربان هستند.شاید بلد نیستند نشان دهند و یافکر می کنند چون پدر هستند باید جدی تر باشند.ولی باور کنیم که قلب پدر همچون مادرهمیشه برای فرزندان شان می تپد و با موفقیت شان خوشحال و با مشکلات شان ناراحت میشوند.همه ما از بوی صفای پدرجان می گیریم .تا هستند از این صفا وبوی خوش پدر خودرا محروم نکنیم. بقول شاعر:

آسمان مهربانی، ای پدر تاج سر من / ای که سایه سارعشقت، سایه کرده بر سر من

در میان دست مهرت یک جهان عشق و سخاوت/رنگ چشمان عزیزت رنگ مردی و شجاعت

تو شدی خاک زمین تا ریشه کردم، جان گرفتم/ در میان قلب پاکت، تا همیشه جاگرفتم

زرد گشتی تا ببالم، رنج بردی تا ننالم/خود فنا گشتی همیشه تا نبینی تو زوالم

مثل تو عاشق ندیدم، ای بهار نازنینم/ ای تو تنها مرد دنیا، بی تو بودن رانبینم

آسمان مهربانی، ای همایون شهپر من/ ای تو در اوج پریدن ای پدر بال و پر من.

بقول دوست فرهیخته ام آقای فرهود جلالی کندلوسی:

خار مردی جان ببای قروون( مرد خوب پدر فزیرم قربانت بروم)

دیم بسوت دل صفای قروون( صورتت (از کار زیاد و در دشت و بیابان) سوخته شده استولی دل با صفایی دارید)

جان ببا زندگی ستونه(پدر عزیز ستون زندگی است)

مه مار زمین، ببا ام آسمونه(مادر من همچون زمین است و پدر همچون آسمان)

جان ببا تاریک شوی سوء(پدر عزیز روشنایی شب تار هستید)

و دم نفس امید و آززویه( نفس گرم ش پر از امید وآرزو ست)

در پایان این روز را مجددا به همه پدران مردان ایران زمین از جمله پدرعزیزمتبریک می گویم و و این را صادقانه می گویم که برویم دست و روی شان را ببوسیم تا خیلیزود دیر نشد».

ارادتمند/سید حسن چلک مددکار اجتماعی

« اطلاع رسانی درباره ایدز را فراموش نکنیم»

ایدز و اطلاع‌رسانی شفاف به جامعه

« سلامت اجتماعی در حوزه مسوولیت اجتماعی»

پدر ,ای ,شان ,روز ,ولی ,جان ,که در ,از جمله ,و با ,جان ببای ,به نام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ciathetofma اپلیکیشن موبایل | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وان اس ام اس ONSMS Gale's collection خبر نیوز جنگل،زیباترین جلوه طبیعت (حفظ و نگهداری آن وظیفه همگانی است) نقشه برداری ملایر overasin matalebe janjalio khafan انجام پروژه های NS2-3