محل تبلیغات شما

بهمناسبت روز تولد:۵۳ سالگی هم تمام شد.

درسآموخته های من از زندگی(6)

دغدغه های یک مدد کار اجتماعی - مطالب سید حسن  چلک

اولمرداد برای من روزی خاص است چون طبق مشخصات مندرج در شناسنامه ام روز تولدماست.طبق روال سال های اخیر در این روز به گوشه ایی از درس آموخته هایم اشاره میکنم.در ابتدا سپاس می گویم از پدر بزرگوارم،یادی می کنم از مادرم و تعظیم می کنمبه معلمان و اساتیدم و خانواده ام و شما دوستان عزیز و تکریم می کنم به همه که هرکدام به شیوه ایی به من درس های زیادی آموختید.اما چند درس آموخته:

آموختمکه: هر فردی نسبت به آنچه به عهده می گیرد مسوولیت پذیر باشد، نگاه مثبت را درزندگی بیشتر تقویت کنیم، بدون چشمداشت مروج مهربانی اجتماعی باشیم چرا که"آدمی را مهرها می پرورد، در کارهای مان جدی باشیم و نظم را در زندگی سرلوحه قراردهیم، حقیقت را بگوییم حتی اگر به ضرر مم باشد، به اعتماد دیگران خیانت نکنیم، بهقانون احترام بگذاریم، تهمت نزنیم، منتظر پاداش و سپاس نباشیم، همیشه به کارهاییکه انجام می دهیم اعتقاد داشته باشیم و بدون برنامه ریزی کاری را شروع نکنیم، بههمه باید احترام گذاشت فارغ از پست های اداری و موقعیت های مالی، نان کسی رانبریم، باید از موفقیت دیگران خوشحال بود و برای موفقیت شان کمک کرد، دستان هم رابگیریم خیلی بهتر و راحت تر و شیرین تر از این است که پای هم را بگیریم، کتاب رایار مهربان خود بدانیم، باید دوستان مان را عزیز بدارم، اگر مرهمی بر زخم نیستمحداقل نمک نپاشیم، وفادار با تعهدات و قول هایمان باشیم، با آبروی دیگران بازینکنیم، دیگران را نردبان ترقی خود قرار ندهیم، به ناحق "قلم" نزنیم، ازشادی دیگران شاد باشیم نه از رنج دیگران، درحفظ عزت نفس مان بکوشیم، دانسته هایمان را منتشر کنیم،هیچ گاه امیدمان را از دست ندهیم، بی تفاوت نباشیم، نسبت بهتحقق حقوق مان حساس باشیم و به حقوق دیگران هم احترام بگذاریم، نیکی را سپاسگزارباشد.سپاسگزار دوستان خوب و مهربان و اساتید ارجمند همچون شما هستم که هر چه دارماز شما بزرگواران هست.رادتمند. چلک مددکار اجتماعی 

« اطلاع رسانی درباره ایدز را فراموش نکنیم»

ایدز و اطلاع‌رسانی شفاف به جامعه

« سلامت اجتماعی در حوزه مسوولیت اجتماعی»

های ,دیگران ,هم ,درس ,باشیم ,مان ,درس آموخته ,می کنم ,باشیم و ,که هر ,احترام بگذاریم،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

hapsronfiche thopoburgco David's style قفسه‌: نقد و نگاه من به کتاب‌هایی که خوانده‌ام Qafase.IR دنیای ریاضیات اینورتر یاسکاوا White life♡ معارف آسمانی (نورمهدا) بــــــارانـــــ Tamara's collection