محل تبلیغات شما

یادداشت:مردم بهفکر خودتان باشید

سیدحسن چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

(رومه آرمان ملی،25 مرداد99)

این روزها هرجا می‌رویم صحبت ازکروناست. هر خبری می‌شنویم حتما نامی از کرونا برده می‌شود. گویی صحبت بدون کرونا،کامل نمی‌شود یا معنی ندارد. بدون شک برای بهبود این شرایط مردم محورکار هستند. نهاینکه مسئولان نقشی ندارند که با تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌دهند، می‌تواند نقشمهمی داشته باشند ولی گویا ناهماهنگی میان مسئولان و کم‌توجهی به نظرات کارشناسیتمامی ندارد. دو وزیر مرتبط بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مسئولیت اصلی کرونا رادارد و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام می‌کنند کنکور به تعویق می‌افتد ولی یکدفعه شبانه نظرات کارشناسی‌شده توسط افراد غیرکارشناس یا کارشناس‌تر یا با یک فشارو. تغییر می‌کند و بعد هم رئیس‌جمهور در چشم مردم نگاه و ادعا می‌کند که تصمیم‌هادر ستاد ملی کرونا، کارشناسی است؛ به همین راحتی. هزینه‌های اضافی که خیلی هماضافه است برای تامین اقلام بهداشتی و درمانی و هزینه‌های مختلف ناشی از مشکلاتاقتصادی و بیکاری و. را هم که من و شما داریم می‌پردازیم. یک‌میلیون پول خودمانرا با کلی منت به عنوان یارانه دادند و حالا هم دارند پس می‌گیرند. پس تا اینجاهزینه‌هایی فشارهای مختلف به پشت کنکوری‌ها، اقلام بهداشتی و. با من و شما بهعنوان شهروند بوده و بعد از این هم خواهد بود. حالا که این را نیک می‌دانیم،بیاییم خودمان به فکر خودمان باشیم و در این ایام تمام همت خود را برای رعایتدستورالعمل‌های بهداشت فردی و محیط انجام دهیم، فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنیم،اقلام را به خودمان گران‌تر نفروشیم، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم و کمتر بههم به اصطلاح بپریم». مشکلات این‌چنینی را روی سر زن و مرد و فرزندان خودمان خالینکنیم. محرم امسال را هم قرار است با کرونا سپری کنیم. گویا حالاحالاها کرونا جاخوش کرده و ول کن مردم نیست. بیاییم با رعایت نکات بهداشتی اجازه ندهیم روند آمارفوتی‌ها و بیماران بعد از محرم بیشتر شود. افرادی که فوت می‌کنند از خانواده من وشما و سرمایه‌های این کشور هستند. مگر نیروی انسانی سرمایه نیست که به همین راحتیداریم از دستشان می‌دهیم؟ اگر عزیزی از من و شما فوت کند، باز هم مخارج و گرفتاری‌هایشبه ما برمی‌گردد. باور کنید پول همه چیز را باید خودمان از جیب پر یا خالی‌مانپرداخت کنیم. با طولانی شدن این شرایط متاثر از کرونا، همه ما خسته شدیم چون کرونابر تک‌تک بخش‌های زندگی ما تاثیر منفی گذاشته و مشکلات متعدد فردی، خانوادگی،اجتماعی، اقتصادی و. ایجاد کرده است. در حوزه‌های اقتصادی کم مشکل نداشتیم کهباز هم من و شما همچنان جورش را می‌کشیم و پرداخت می‌کنیم، حالا کرونا هم به اینمشکلات دامن زده است. بیاییم خودمان به خودمان رحم کنیم و با مشارکت همه‌جانبه برایپیشگیری از شیوع کرونا به فکر خودمان باشیم.

« اطلاع رسانی درباره ایدز را فراموش نکنیم»

ایدز و اطلاع‌رسانی شفاف به جامعه

« سلامت اجتماعی در حوزه مسوولیت اجتماعی»

هم ,خودمان ,کرونا ,مردم ,مشکلات ,فکر ,من و ,و شما ,به فکر ,به عنوان ,  یادداشت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

bamikan borcentneto ubmittuso EXOℓØVERS3 طرح سفال-پوشش سقف-ورق رنگی-سقف شیب دار k-pop پیمان حاضر فروشگاه اینترنتی سیتی کالا اخبار٬اطلاعات و تحلیل های دفاعی و امنیتی بدوز Bedooz.ir